Якщо ви прийняли рішення піти в похід, то, можливо, це буде одна із найкращих пригод у вашому житті. Заздалегідь подбайте про все необхідне, адже ви перебуватимете далеко від благ цивілізації та звичних для вас комфортних умов.
Спробуємо розказати вам, як оптимально зібратися в похід та не забути нічого надважливого.
- Намет
Намет в поході – це ваша міні-фортеця, ваші чотири стіни, котрі мають захистити вас від негоди та й просто посприяти комфортному відпочинку та відновленню організму. Обирайте легкі функціональні моделі із якісних матеріалів – це безпрограшна комбінація і для транспортування намету, і для проживання в ньому.
- Наплічник
Ваше «багажне відділення». Об’єм наплічника обирайте в залежності від тривалості та складності походу (досвідчені мандрівники рекомендують зупинитись на об’ємі 50-60 літрів для жінок та 70-80 для чоловіків). Невеликий рюкзак не полегшить вам життя, а, навпаки, додасть проблем при упакуванні речей. Обов’язково приміряйте наплічник, аби він добре «сів» саме на вашу статуру.
- Спальний мішок
Звісно ж, важливим критерієм у виборі є сезон, в який ви зібрались іти в похід. Уважно читайте характеристики та орієнтуйтесь на показник «Температура комфорту». Також пам’ятайте, що дана цифра вказується з врахуванням особливостей жіночого організму. Для чоловіка температура комфорту може бути на 5 градусів нижчою, аніж вказано на спальнику. Обирайте спальний мішок із легких натуральних чи синтетичних матеріалів – вони мало важать та займають небагато місця.
- Каремат (коврик)
На ньому буде комфортно і сидіти, і спати на холодній землі. На ринку представлено багато альтернативних варіантів – каремати, надувні матраци, самонадувні коврики тощо. Кожен продукт має свої переваги та недоліки, уважно вивчіть характеристики та сформулюйте свої вимоги, перш ніж обрати і придбати.
- Ліхтарик
Важлива річ в темну пору доби. Обирайте, який вам до душі – звичайний ліхтар з ручкою, налобний чи із можливістю почепити на гачок в наметі. Лише не забудьте про запасний комплект батарейок.
- Дощовик
Подбайте про захист від дощу. Бюджетним варіантом в такому випадку стане простий поліетиленовий плащ-дощовик. Однак якщо ви обираєте такий варіант, запасіться хоча б двома одиницями такого продукту на випадок, якщо поліетилен порветься. Хорошим варіантом буде дощовик-пончо із водонепроникної міцної тканини, під яким ви зможете заховатися разом із наплічником.
- Одяг та взуття
Говорячи про похід в теплу пору року, можна вивести кілька загальних рекомендацій стосовно набору одягу та взуття. Візьміть футболки з розрахунком «одна футболка на два дні» та шорти. Не забудьте про теплі речі – ввечері та вночі може бути прохолодно. Тут стануть в нагоді спортивні штани, теплий светр чи худі, теплі шкарпетки (загалом рахуйте одну пару шкарпеток на один день). Також подумайте про головний убір та купальний костюм. Мінімальний набір взуття – легке та зручне взуття на день та тепліше на вечір. Головний критерій – взуття має бути зручним та добре фіксувати ногу.
- На чому приготувати (розігріти) їжу та з чого поїсти, запальничка
Корисною буде газова горілка з балоном, на якій зручно та швидко підігріти чи приготувати їжу. Також не забудьте про посуд – миска, кружка, ложка (вилка). Опимальним буде спеціальний металевий посуд для походу, який добре тримає тепло, але сам не нагрівається.
- Їжа та вода
Сформуйте свій раціон з продуктів, які мають високий вміст складних вуглеводів (три основні прийоми їжі на день). На перекус добре підійдуть горішки, сухофрукти. Також візьміть із собою дві пляшки води (на випадок, якщо по дорозі буде мало струмків з питною водою).
Звісно, це лише огульний стандартний перелік необхідних речей, який можна і потрібно доповнювати. Індивідуальний перелік медикаментів, засоби від комах та сонця, мішки для сміття, засоби гігієни, паспорт, гроші, фотоапарат – всі ці речі ви неодмінно обдумаєте та за потреби внесете у свій власний список. Правильно підійшовши до походу на етапі зборів, ви отримаєте чудову подорож та теплі спогади на довгі роки!