Осінній сезон підійшов до завершення і пілігрими, котрі надають перевагу походам у теплу пору року, поспішили заховати своє туристичне спорядження до весни. Якщо і Ви збираєтесь залишити свій намет разом із рештою реманенту припадати пилюкою, прочитайте спершу цю статтю. Вам буде корисно ознайомитись із правилами зберігання і догляду за своїм похідним «будиночком».
Правило перше. Ніколи не упаковуйте та не зберігайте намет мокрим чи вологим. Навіть якщо Ви не потрапляли під зливний дощ, а небо всю ніч було зоряним і безхмарним, намет слід обов’язково просушити від вранішньої роси чи конденсату.
Найгірший варіант, якщо у вашому наметі заведеться пліснява – вивести її ой як нелегко! Тож перш ніж покласти намет на довготривале зберігання, добре просушіть його (про те, як правильно сушити намет, читайте далі).
Правило друге. Якщо все таки ваш намет вкрився пліснявою, або ж на ньому з’явилися якісь плями у жодному разі не треба його прати,особливо з використанням пральних порошків. Справа в тому, що зовнішній тент покритий спеціальним водовідштовхувальним просоченням, котре від вологи та агресивних миючих засобів руйнується. Найкращий варіант – протерти забруднені місця вологою губкою чи м’якою щіткою без жодних хімічних засобів.
А ось з жирними незмивними плямами доведеться змиритися, якщо не хочете пошкодити водонепроникне покриття.
У випадку, якщо без прання не обійтись, можете купити спеціальну рідину для додаткового просочення намету водонепроникним слоєм. Однак, такий засіб ніколи не поверне вашому намету колишню вологостійкість
*Маленький лайфхак: якщо Ви забруднили намет смолою, то дочекайтеся поки вона висохне і прикладіть до забрудненого місця з внутрішньої сторони тканини шматочок льоду – охолоджена смола стає крихкою і легше відходить.
Правило третє. Не лінуйтесь після кожного походу чистити тенти, каркас і кілки від бруду і пилюки та складати комплектуючі у призначені для цього чохли. В такому разі намет надійно служитиме Вам та зберігатиме естетичний вигляд протягом довгих років.
Правило четверте. Сушіть намет правильно. Бажано робити це на вулиці, уникаючи потрапляння прямих сонячних променів. Перед просушкою витягніть речі з намету, відкрийте всі входи та клапана, розпряміть складки. Якщо після подорожі погодні умови не дозволяють добре просушити намет на вулиці, то розстеліть його в будинку. У жодному разі не сушіть намет поблизу обігрівальних пристроїв.
Правило п’яте. Зберігати свій туристичний «вігвам» треба у сухому приміщенні при кімнатній температурі. Не слід залишати намет у холодну пору року в неопалювальних гаражах, на балконах тощо, оскільки перепади температур і конденсат можуть негативно вплинути на нього. В іншому випадку необхідно час від часу діставати намет із чохла та провітрювати його на свіжому повітрі.
Правило шосте. Запобігайте потраплянню на намет шкідливого ультрафіолету. Сонячні промені руйнують нейлонові волокна, висушують їх і роблять ламкими, знижують міцність тканини та призводять до розривів.
Правило сьоме. Слідкуйте за тим, що зберігається по сусідству з вашим наметом. На антресолях і в гаражі можуть зберігатися їдкі речовини і розчинники. Розчинники легко пропалюють у синтетиці дірки, а пари розчинників знищують вологозахисну плівку.
Правило восьме. Зберігайте намет у чохлі у підвішеному стані. За таких умов він буде добре провітрюватись і не виникатиме ризику пошкодження дуг каркасу чи тканини.
Правило дев’яте. Перш ніж відправити намет у довгу «зимову сплячку» перевірте його на поломки та полагодьте, якщо щось зламалося. Не варто відкладати ремонт туристичного спорядження на потім – якщо Ви не займетесь цим одразу, то за кілька місяців можете просто забути. А весною, коли вирушите у перший похід, Вас може спіткати зла несподіванка. Щоб вберегтись від неї радимо робити все завчасно. Зазначимо, що кожен намет ТМ Mousson укомплектовано спеціальним ремонтним набором, що складається із металевої трубки (для ремонту каркасу) та латок (для ремонту днища і тентів).
І наостанок правило десяте. Піклуйтеся про свій намет і пам’ятайте, що при належному догляді і зберіганні він буде виглядати як новий і через десять років інтенсивної експлуатації!
Тепер Ви знаєте все про догляд та зберігання наметів. Поділіться корисними порадами з друзями і знайомими у соціальних мережах за допомогою спеціальної кнопки.
Про те як правильно встновити намет читайте тут.
Перейти в каталог наметів.